مقالات

بهترین آموزشگاه آرایشی زنانه چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین آموزشگاه آرایشی

اگر فعالیت در صنعت زیبایی برای شما هیجان انگیز است و دوست دارید تا به مردم کمک کنید زیبا به نظر برسند، می توانید در صنعت زیبایی قدم بگذارید. خوشبختانه شروع به کار در صنعت زیبایی آسان تر از آن است که تصور کنید.

علاقمندی به آرایشگری اولین قدم برای فعالیت در این عرصه است. بنابراین اگر علاقمند به آرایشگری هستید و تمایل دارید تا در این عرصه فعالیت کنید و آن را به عنوان یک شغل عالی انتخاب کنید، ابتدا باید مهارت های فنی لازم برای انجام این کار را فرا گیرید.

در این راهنما برای انتخاب بهترین آموزشگاه آرایشی ما توضیح خواهیم داد که در یک برنامه آموزشی به دنبال چه چیزی بگردید و چگونه یک متخصص زیبایی شوید.

بهترین آموزشگاه آرایشی

راهنمای انتخاب بهترین آموزشگاه آرایشی زنانه

اگر می خواهید در صنعت زیبایی فعالیت کنید، اولین قدم انتخاب یک آموزشگاه آرایشگری است. با آموزش صحیح، قادر خواهید بود حرفه رویاهای خود را به شکل صحیح دنبال کنید. متخصصین زیبایی در یک صنعت خلاق و شیک فعالیت می کنند. این شغلی است که در آن با دستان خود کار خواهید کرد و با مردم سر و کار خواهید داشت. با مهارت های شما، مشتریان در بهترین حالت خود ظاهر می شوند و احساس خوبی پیدا می کنند.

بنابراین بیایید گام به گام عواملی را که باید هنگام انتخاب بهترین آموزشگاه آرایشی در نظر بگیریم، مرور کنیم.

1.      به دنبال آموزشگاهی باشید که انواع مهارت ها را آموزش دهد

داشتن انواع تخصص می تواند در حرفه زیبایی مفید باشد. با این وجود، هنگامی که تازه کار خود را شروع می کنید، داشتن مهارت های متنوع می تواند به شما کمک کند تا فرصت های شغلی خود را به حداکثر برسانید. به عنوان مثال اگر هم در زمینه آرایش مو و هم مراقبت از پوست آموزش دیده باشید، می توانید در هر دو دسته شغلی فعالیت کنید.

یک آموزشگاه آرایشی حرفه ای می تواند برنامه های آموزشی متنوعی را به شما ارائه دهد تا برای مشاغل مختلف زیر واجد شرایط باشید:

a)      مراقبت و زیبایی مو

این آموزش ها شامل کوتاهی مو، شینیون مو، کوتاهی ژورنالی، براشینگ مو، بافت مو، اکستنشن مو، بافت کلاه گیس و کراتینه مو و ریباندینگ و اولاپکس می باشد. آرایشگران در این دوره ها می آموزند مستقیماً با مشتری ها کار می کنند تا موهایشان را کوتاه کنند و یا حالت دهند. امروزه افراد زیادی به دنبال مراقبت حرفه ای از مو هستند و این آموزش ها در حال حاضر بیش از 25000 شغل آرایشگری در سطح ابتدایی را پوشش می دهند.

b)      رنگ و مش مو

در آرایشگاه های بزرگتر معمولا رنگ و مش مو یک فعالیت حرفه ای جداگانه است. رنگ شناسان در تئوری رنگ، واکنش های شیمیایی مواد شیمیایی رنگ مو، روند استفاده از رنگ و زمان رنگ و مش مهارت دارند. یک مطالعه نشان داد که حدود 75 درصد از زنان موهای خود را رنگ می کنند و خدمات رنگ و مش مو همچنان تقاضای زیادی دارد.

c)      آرایشی و بهداشتی

مهارت های آرایشی و بهداشتی اغلب به طور کلی بر صنعت زیبایی متمرکز هستند. در هنگام انتخاب بهترین آموزشگاه آرایشی باید بتوانید آموزش های اصلاح ابرو و صورت، پاکسازی پوست، اپیلاسیون و طراحی با حنا را بیاموزید. با آموزش های حرفه ای و همه جانبه در این زمینه، می توانید یک متخصص زیبایی با مهارت مختلف باشید.

d)      گریم و میکاپ

سبک های زیبایی آرایشگران، ظاهر نهایی مشتری را می سازند. آنچه که معمولا در دوره های گریم و میکاپ در بهترین آموزشگاه آرایشی می آموزید شامل آموزش آرایش صورت، آموزش آرایش عروس، آموزش گریم داماد و حتی آموزش خودآرایی است. در سالن های بزرگتر، آرایشگران مدل موی مشتری را براساس نوع چهره او طراحی می کنند و نوع رنگ آمیزی را بسته به ظاهر او ارائه می دهند.

e)      مراقبت و زیبایی ناخن

در آموزشگاه های آرایشی حرفه ای می توانید آموزش های مربوط به ناخن نظیر کاشت ناخن (ناخن کار)، مانیکور و پدیکور و طراحی ناخن را بیاموزید. آرایشگران حرفه ای در این زمینه می توانند با کار در سالن های مختلف، سبک های زیبایی را خلق کنند.

f)       مراقبت و زیبایی مژه

اکستنشن مژه، لیفت و لمینت از جمله آموزش های مهم یک آموزشگاه آرایشی حرفه ای هستند که امروزه با داشتن طرفداران زیاد، می تواند برای شما به یک حرفه پردرآمد تبدیل شود.

g)      مراقبت از پوست پایه و پیشرفته

با مهارت های مراقبت از پوست که در بهترین آموزشگاه آرایشی فرا خواهید گرفت، می دانید که چگونه مراقبت از پوست حرفه ای را ارائه دهید. این دوره های آموزشی، می تواند به شما کمک کند تا با دانش خود، محصولات مراقبت از پوست و مراقبت از پوست سر را بشناسید و فرصت های شغلی زیبایی بیشتری پیدا کنید. علاوه بر این، با آموزش های عمیق پوستی شامل روش هایی نظیر پاکسازی و هیدرودرمی پوست، میکرودرم ابریژن نیز آشنا خواهید شد.

h)      آرایش دائم

آموزش های آرایش دائم نظیر میکروپیگمنتیشن، میکروبلیدینگ، لیزر موی زائد و جوانسازی و تتو بدن در این دوره های آموزشی به شما آموزش داده خواهند شد.

i)        آموزش مدیریت

بازاریابی، فروش و نحوه تعامل با مشتریان سالن زیبایی یکی از ملاک های اصلی موفقیت شما در این حرفه است. در دوره های مدیریت می آموزید که چگونه یک سالن حرفه ای آرایشگری را مدیریت کنید. مشتریان خود را پیدا کنید و با ارائه خدمات با کیفیت و مقرون به صرفه، رضایت آن ها را جلب کنید.

j)        پداگوژی و مربی گری

پداگوژی در لغت به معنای روش آموزگاری یا فن تعلیم است. در این آموزش ها کارجویان می آموزند تا چگونه هنرهای آرایشگری خود را به کارآموزان تعلیم دهند. مربی گری آرایشی یکی دیگر از مشاغل پردرآمد در حیطه زیبایی است که طرفداران زیادی نیز دارد.

بهترین آموزشگاه آرایشی

2.      طول دوره آموزش آرایشگری آموزشگاه را بررسی کنید

مدت زمان هر دوره آموزش آرایشگری گزینه مهم دیگری است که شما را در انتخاب بهترین آموزشگاه آرایشی یاری می کند. موثرترین برنامه ها با ارائه آموزش با کیفیت بالا که به شما در آمادگی شغلی کمک می کنند، معمولا در مدت زمان متناسبی ارائه می شوند.

بسیاری از کارآموزان می توانند در کمتر از 1 سال دوره های آموزش آرایشگری خود را به پایان برسانند.

در بهترین آموزشگاه آرایشی غالباً، دوره های آموزشی با انعطاف پذیری بالایی ارائه می شوند و بنابراین تمام افراد در هر سن و سال و شرایطی می توانند به راحتی در دوره های مختلف شرکت کرده و مهارت های لازم را بیاموزند. بنابراین هنگام انتخاب یک آموزشگاه زیبایی حرفه ای بهتر است مدت زمانی که برای تکمیل هر دوره آموزشی طول می کشد را بررسی کنید تا بهترین آموزشگاه آرایشی را پیدا کنید.

3.      کیفیت دوره های عملی آموزشگاه را بررسی کنید

بهترین آموزشگاه آرایشی آموزشگاهی است که شما را برای موفقیت آماده کند. آموزشگاهی که انتخاب می کنید باید شامل طیف گسترده ای از موضوعات و محیط های آموزشی باشد. کلاس های آرایشی باید شامل تئوری زیبایی و مهارتهای طراحی باشند.

دوره های عملی باید مهارت های دستی شما را تقویت کنند. روش های کوتاهی مو، رنگ و مش مو، شینیون مو، اصلاح و میکاپ به صورت تمرین عملی با مانکن باید آموزش داده شوند. در کلاس های عملی شما باید بتوانید تجربه کار با مشتریان واقعی و نحوه بازاریابی و ارائه مهارت های شغلی خود را فرا گیرید.

بهترین آموزشگاه آرایشی

4.      به هزینه دوره های آموزشی آموزشگاه توجه کنید

اگر بهترین آموزشگاه آرایشی را به درستی انتخاب کنید، درواقع برای آینده خود سرمایه گذاری کرده اید. بدون شک آموزشگاه های آرایشگری در میزان آموزش ها با هم برابر نیستند. شما باید جوانب مثبت و منفی را بسنجید. هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا یک دوره آموزش آرایشی ارزش سرمایه گذاری دارد یا نه، باید چندین سوال را در نظر بگیرید.

این سوالات را از خود بپرسید تا ارزش دوره آموزشی و انتخاب بهترین آموزشگاه آرایشی را درک کنید:

  • هزینه هر دوره چقدر است؟
  • آیا مدرسین و آرایشگران این آموزشگاه تجربه کافی دارند؟
  • آیا این آموزشگاه شهرت خوبی دارد؟
  • آیا این آموزشگاه آرایشی معتبر است؟

همچنین در نظر گرفتن آنچه که در ازای پرداخت شهریه دریافت می کنید نیز بسیار مهم است. کیفیت آموزش می تواند شما را در مسیر آینده شغلی خود قرار دهد. همچنین می توانید مهارت های لازم برای موفقیت را بیاموزید. بنابراین برای آنکه بدانید هزینه آموزشگاه مقرون به صرفه است یا نه، بهتر است جوانب مختلف را در نظر بگیرید.

بهترین آموزشگاه آرایشی تهران

5.      شخصاً از مدرسه دیدن کنید

برای اینکه تصمیم بگیرید که آیا یک آموزشگاه آرایشی برای شما مناسب است یا نه، بهتر است شخصاً از محل آموزشگاه دیدن کنید.

با دیدن امکانات و تجهیزات، می توانید آن چه را که در واقعیت و به دور از تبلیغات انجام می شود را از نزدیک ببینید. همچنین می توانید سوالات خود را بپرسید تا بفهمید چه نوع آموزشی را می توانید در کلاس ها و سالن های آرایشگاه دریافت کنید.

6.      مدارک ارائه شده پس از پایان دوره های آموزش آرایشگری آموزشگاه را بررسی کنید

یک آموزشگاه آرایشی معتبر باید بتواند مدارک معتبری را به کارآموزان خود ارائه دهد. بهترین آموزشگاه آرایشی باید مدارک رسمی و بین المللی را ارائه دهد. مدارک معتبر آموزش آرایشگری در کشور ایران شامل دیپلم آرایشگری زنانه فنی و حرفه ای و مدرک آرایشگری مورد تایید از سایر کشور های اروپایی است.

انواع دوره های آموزشی آموزشگاه آرایشی سیمای هانی

آموزشگاه آرایشی سیمای هانی با دارا بودن 4 شعبه در سراسر نقاط تهران، بهترین خدمات اموزش آرایشگری را با نازل ترین قیمت و بالاترین کیفیت در اختیار هنرجویان و کارآموزان قرار می دهد. ما در آموزشگاه سیمای هانی با ارائه 48 مدرک رسمی و بین المللی انواع آموزش های مربوط به زیبایی، مدیریت و … را با بالاترین کیفیت به شما عزیزان ارائه می دهیم.

دوره های آموزشی ما شامل:

بهترین آموزشگاه آرایشی زنانه چه ویژگی هایی دارد؟

ارتباط با ما

جهت شرکت در دوره های آموزشی مختلف و یا بازدید حضوری از مرکز آموزشی سیمای هانی می توانید از صفحه تماس با ما با مشاورین ما در ارتباط باشید. مشاورین ما آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه انواع دوره های آموزشی این مرکز می باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه − 3 =